שמאות מקרקעין

חברתנו מעניקה שרותי שמאות מקרקעין באמצעות שמאי מקרקעין מוסמכים בעלי תעודת רישיון לעיסוק בשמאות מקרקעין, אשר עמדו בבחינות מועצת השמאים, ועברו תקופת התמחות. 

שמאי מקרקעין עוסק בהערכת שווי נכסים וקרקעות. תפקיד שמאי המקרקעין הוא הערכת שווי הנכס. שמאי מקרקעין מעורב בעיקר בהשקעות בנדל"ן ובקנייה או מכירת  דירה.

התערבותו המקצועית של שמאי מקרקעין מתבטאת במספר אופנים :  

השקעות נדל"ן

השקעה בנכסי נדל"ן היא אחד המיזמים המתגמלים וגם המסוכנים ביותר בארץ. שמאים מקצועיים ומומחי הערכות שווי מסייעים בקבלת החלטות אסטרטגיות ומסייעים למשקיעים לנהוג בזהירות רבה יותר בענף. הערכת הנכס שלכם מהווה רובד נוסף של בדיקת ההשקעה לפני החלטה לרכישה או מכירה.

קביעת הערך הנכון של נכס

הערכות שווי של שמאי מקרקעין קובעות את שווי השוק של הנכס. שווי שוק הוא חוות דעת או אומדן לגבי שוויו של נכס מסוים נכון לתאריך מסוים.  

שמאי מקרקעין מבצע הפקת דוחות חיוניים בעסקים, סוכנויות ממשלתיות, אנשים פרטיים, חברות ביטוח , יזמים , משקיעים וחברות משכנתאות בעת קבלת החלטות לגבי עסקאות נדל"ן.

חסכון במיסי נדל"ן

מרכיב המס המשולם הוא משמעותי כיום בכל עסקת נדל"ן. בין אם מדובר בנכסים למסחר או למגורים. שמאים מקצועיים ומורשים מסייעים בהערכה ובחישוב הסכום הנכון למס.

אסטרטגיה וקביעת מטרות ריאליות

לשמאי מקרקעין מקצועי יש תפקיד מרכזי בקבלת החלטות אסטרטגיות בהשקעות נדל"ן. שמאים עם ידע ומומחיות, מסייעים ללקוחות לקבל החלטות מושכלות שמגינות על נכסיהם ועוזרות להם בקבלת תשואות השקעה מקסימליות.

שכירת שמאי מקרקעין היא דרך מצוינת לקבל חוות דעת חסרת פניות והוגנת עבור נכס מסחרי. בדרך זו, אתם יכולים לוודא שאתם לא משלמים יותר מדי עבור הנכס.

כיסוי ביטוחי תקין

הכיסוי הביטוחי עבור נכסי הנדל"ן שלכם הוא חלק מסדר העדיפויות שלכם כמשקיעים וכבעלי נכסים בשוק.

רוב חברות הביטוח המסחריות עשויות לדרוש דוח הערכה מקיף ועדכני כדי לוודא שהן מספקות כיסוי לנכס. כמו כן נדרש לוודא קיום ביטוחים תקין אצל השוכרים שלכם, במקרה של נזק.

חלוקת נכס

כאשר יש צורך להסדיר, לחלק או להרוס נכס, שמאי מקרקעין מקצועיים מספקים אומדן חסר פניות לגבי שווי השוק של הנכס, מה שמקל על פתרון ויישוב מחלוקות. זה מועיל גם בטיפול בהסדרי עיזבון, תביעות חלוקת רכוש, עיקולים ועוד.

השבחת הנכס

שמאים מקצועיים בקיאים בקביעה אילו חלקים בנכס יכולים להעלות משמעותית את ערכו בעת שדרוג והשבחה.

ארבעת סוגי הנדל"ן העיקריים

נדל"ן כולל ארבע קטגוריות שונות של נכסים: מגורים, מסחר, תעשייה וקרקעות.

מגורים – מגורים כולל בנייה חדשה ומכירה בתים. אתם בוודאי מכירים נדל"ן למגורים כדירות למגורים ובתים צמודי קרקע. קטגוריה זו כוללת בין היתר גם בתים משותפים בבניה רוויה , בתים עירוניים, דופלקסים ובתי נופש.

מסחרי – נדל"ן מסחרי כולל בעיקר מקומות עסקיים. קטגוריה זו כוללת מרכזי קניות, קניונים, בתי חולים, מכללות, בתי מלון ומשרדים. בנייני דירות המיועדים להשכרה נחשבים לרוב למסחריים מכיוון שהם מייצרים הכנסה לבעליהם.

תעשייתי – נדל"ן תעשייתי כולל ייצור מבנים ומחסנים המשמשים למחקר , ייצור , אחסון והפצה.

קרקע – הכוונה לקרקע פנויה – כגון קרקע לא מפותחת וקרקע שעליה מתוכננת בניה מסוגים שונים,  בתי מגורים, תעשיה, מסחר  , מלונאות וכיו"ב. שווי הקרקע נגזר מהייעוד שנקבע לה על פי תכניות בניין עיר .

Call Now Button